دشوار اسلام گلوله خودکشی اسلام آباد

دشوار: اسلام گلوله خودکشی اسلام آباد اخبار حوادث

سکه بی ترمز گران می شود و از آن طرف خبرها حاکی از زیاد کردن قیمت ها در بازار مسکن هست. این عنوان درحالی رخ می دهد که یک نماینده مجلس مدعی شده است است که قیمت پ

خانه بخریم یا سکه؟

خانه بخریم یا سکه؟

عبارات مهم : بازار

سکه بی ترمز گران می شود و از آن طرف خبرها حاکی از زیاد کردن قیمت ها در بازار مسکن هست. این عنوان درحالی رخ می دهد که یک نماینده مجلس مدعی شده است است که قیمت پراید در گذشته ٥٣ سکه بوده و حالا به ١٧ سکه رسیده است.

خانه بخریم یا سکه؟

گرچه بسیاری از رسانه ها این ادعا را بهانه ای جهت توجیه گرانی ماشین دانستند، ولی ممکن است به ذهن خیلی ها خطور کرده باشد که حتی با خرید یک ماشین جهت مصرف شخصی ارزش به شدت ارزش سرمایه ارزش را از دست می دهند و بهتر است به جای آن سکه بخرند، ولی ما به شما نشان می دهیم که نه تنها ادعای این نماینده مجلس به هیچ عنوان درست نیست و قیمت پراید در ٥ سال گذشته تقریبا همپای قیمت سکه پیشروی کرده است که سکه علی رغم تصور خیلی ها عالی ترین راه حفظ ارزش سرمایه جهت خانواده ها نیست. مقایسه قیمت سکه با قیمت مسکن در ٥ سال گذشته نشان می دهد ملک هنوز هم مطابق سفارش قدیمی ها عالی ترین راه جهت حفظ ارزش دارایی تان است آن هم در شرایطی که ارزش ریال در حال ریزش هست. مقایسه قیمت مسکن در ٥ سال گذشته نشان می دهد با وجود رکود سنگین در بازار، مسکن با فاصله زیاد سکه را از رشد قیمت جا گذاشته است.

واقعا پراید ٥٣ سکه بوده و ١٧ سکه شده؟!

یک نماینده مجلس در ادعایی عجیب و جنجالی اعلام کرد که قیمت پراید در گذشته ٥٣ سکه بوده است ولی درحال حاضر به ١٧ سکه رسیده هست. رسانه ها این ادعا را دلیلی جهت توجیه گرانی ماشین دانستند ولی ممکن است خیلی ها دلواپس شده است باشند که آیا واقعا خرید ماشین تا این اندازه ارزش پول و سرمایه تان را کم کردن می دهد؟ واقعیت این است که ادعای این نماینده درواقع اغراقی زیاد نیست و قیمت ماشین تقریبا همپای سکه در بازار آزاد رشد کرده هست. گرچه به هیچ عنوان توصیه نمی شود که جهت حفظ ارزش پولتان به بازار ماشین روی بیاورید ولی اگر خودرویی خریدید و جهت مصرف شخصی تان استفاده کردید این دست ادعاها دلواپس تان نکند که اشتباه بزرگی مرتکب شده است اید. در ادامه به شما نشان می دهیم که چگونه قیمت پراید در بازار آزاد تقریبا معادل قیمت سکه رشد کرده هست. قیمت پراید ١٣١ صفر در بازار آزاد سال ٩٢ معادل ١٦ میلیون تومان بود. این درحالی است که میانگین قیمت سکه در این سال یک میلیون و ٢٠٠ هزار تومان بوده هست. اگر بخواهیم قیمت پراید را با سکه در این سال معادل سازی کنیم هر دستگاه پراید صفر در سال ٩٢ معادل ١٣,٣ سکه طلاست. قیمت پراید ١٣١ صفر در بازار آزاد سال ٩٣ معادل١٧ میلیون و ٤٠٠ هزار تومان و قیمت هر قطعه سکه طلا در این سال معادل ٩٦٨ هزار تومان بوده است.

سکه بی ترمز گران می شود و از آن طرف خبرها حاکی از زیاد کردن قیمت ها در بازار مسکن هست. این عنوان درحالی رخ می دهد که یک نماینده مجلس مدعی شده است است که قیمت پ

درواقع در این سال می شد با ١٧.٩ سکه طلا یک پراید خرید.در سال ٩٤ قیمت یک پراید ١٣١ به ١٩ میلیون و ٣٠٠ هزار تومان در بازار آزاد رسید. این درحالی است که قیمت یک سکه طلا در این سال به صورت میانگین ٩١٠ هزار تومان و درواقع قیمت پراید در این سال معادل ٢١.٢ سکه طلا بوده هست. در سال ٩٥ قیمت یک دستگاه پراید به قیمت ٢١ میلیون و ١٠٠ هزار تومان فروخته می شد. در این سال یک سکه طلا به طور میانگین یک میلیون و ٨٩ هزار تومان قیمت داشته هست. بنابراین یک دستگاه پراید را می شد با ١٩.٣ سکه طلا خرید. یک دستگاه پراید صفر ١٣١ در سال ٩٦ و در بازار آزاد به قیمت ٢١ میلیون و ٣٠٠ هزار تومان عرضه می شد. میانگین قیمت سکه در این سال یک میلیون و ٢٠٧ هزار تومان بود. با این حساب در سال ٩٦ می شد با ١٧.٧ سکه طلا یک پراید خرید.

سکه ارزش پول مان را بهتر حفظ می کند یا ملک؟

اگر می خواهید بدانید که در ٥ سال گذشته خرید مسکن برایتان به صرفه تر بوده است یا سکه طلا، باید بدانید که خرید مسکن سودآوری بیشتری برایتان داشته هست. جهت این که بهتر متوجه شوید که این مقایسه چگونه انجام شده است هست، فرض می گیریم که شما از سال ٩٢ سکه خریده اید و آن را نگه داشته اید. قیمت سکه را با قیمت سال ٩٦ درنظر می گیریم و آن را با رشد قیمت مسکن در ٥ سال گذشته مقایسه می کنیم. این مقایسه نشان می دهد که رشد قیمت مسکن زیاد از سکه بوده است و اگر شما در سال ٩٢ می توانستید با ٢ سکه طلا یک مترمربع مسکن بخرید، در سال ٩٦ با ٣,٢ سکه می توانستید یک مترمربع مسکن بخرید. بنابراین اگر توصیه قدیمی ترها را نادیده گرفتید که جهت حفظ ارزش پول خرید ملک را به جوان ترها پیشنهاد می کردند، سخت اشتباه کرده اید؛ چراکه سکه هنوز هم نمی تواند به اندازه ملک ارزش پول شما را نگه دارد. در ادامه تغییرات قیمت سکه را نسبت به مسکن بررسی می کنیم. اگر فرض کنیم سکه طلا را از سال ٩٢ خریداری کرده و تا سال ٩٦ نگه داشتیم، ببینیم قیمت مسکن در مقایسه با قیمت سکه چقدر رشد داشته است.

خانه بخریم یا سکه؟

قیمت سکه را ثابت و به قیمت یک میلیون و ٢٠٧ هزار تومان سال ٩٦ درنظر می گیریم. در سال ٩٢ میانگین قیمت یک مترمربع مسکن در کشور عزیزمان ایران معادل ٢ میلیون و ٤٩٩ هزار تومان بوده هست. در این سال قیمت یک مترمربع مسکن تقریبا معادل ٢ سکه به قیمت روز هست. در سال ٩٣ قیمت یک مترمربع مسکن معادل ٢ میلیون و ٨٤١ هزار تومان بوده و در واقع قیمت مسکن در سال ٩٢ معادل ٢.٣ سکه هست. قیمت یک مترمربع مسکن در سال ٩٤ معادل ٣ میلیون و ٨٨٤ هزار تومان و در واقع معادل ٢.٣ سکه طلاست. قیمت یک مترمربع مسکن در سال ٩٥ معادل ٣ میلیون و ٤٠٠ هزار تومان است که در واقع معادل ٢.٨ سکه طلاست. در سال ٩٦ قیمت یک مترمربع مسکن به ٣ میلیون و ٩٠٠ هزار تومان رسید که معادل ٣.٢ سکه طلاست.

مسکن امن ترین روش حفظ سرمایه

مسکن هنوز امن ترین بخش سرمایه گذاری در بازار کشور عزیزمان ایران هست. گرچه خرید و فروش ملک چند سالی است بشدت وارد رکود و خرید و فروش ها قفل شده است هست، ولی اگر شما نیاز فوری به پولتان ندارید و تنها به دنبال این هستید که ارزش سرمایه شخصی تان را حفظ کنید، مسکن هنوز عالی ترین راه هست. جهت آن که متوجه ارزش ملک شوید آن را با قیمت و ارزش سکه طلا می سنجیم. این مقایسه به شما نشان می دهد که مسکن در ٥ سال گذشته نه تنها از بازار سکه عقب نیفتاده است که بسیار جلوتر از آن حرکت کرده است.اگر بخواهیم قیمت مسکن را با قیمت سکه طلا مقایسه کنیم میانگین قیمت مسکن در کشور در سال ٩٢ معادل ٢ میلیون و ٤٩٩ هزار تومان بوده هست، بنابراین در سال ٩٢ یک آپارتمان ٧٠متری در کشور عزیزمان ایران معادل ٨٤ میلیون و ٨٤٠ هزار تومان قیمت داشت. میانگین قیمت سکه در سال ٩٢ معادل یک میلیون و ٢٠٠ هزار تومان بوده هست. با این حساب در آن وقت با ٧٠,٧سکه طلا می شد یک آپارتمان ٧٠ متری خرید.میانگین قیمت یک مترمربع مسکن در سال ٩٣ به ٢ میلیون و ٨٤١ هزار تومان رسید، بنابراین در سال ٩٣ قیمت یک آپارتمان ٧٠ متری نوساز به ١٧٤ میلیون و ٩٣٠ هزار تومان رسید.

سکه بی ترمز گران می شود و از آن طرف خبرها حاکی از زیاد کردن قیمت ها در بازار مسکن هست. این عنوان درحالی رخ می دهد که یک نماینده مجلس مدعی شده است است که قیمت پ

سکه در سال ٩٣ سیر نزولی قیمت را دنبال کرد و قیمت هر قطعه آن به طور میانگین به ٩٦٨ هزار تومان رسید. با این حساب هر فرد در سال ٩٣ می توانست با ١٨٠.٧ سکه یک آپارتمان ٧٠ متری بخرد. در سال ٩٤ قیمت یک آپارتمان ٧٠ متری به ١٩٩ میلیون و ٨٠ هزار تومان رسید، لیکن در این سال میانگین قیمت یک مترمربع مسکن به ٢ میلیون و ٨٨٤ هزار تومان رسید. میانگین قیمت سکه در این سال باز هم کم کردن داشت و به حدود ٩١٠ هزار تومان به ازای هر قطعه سکه طلا رسید. در این سال قیمت یک آپارتمان معادل ٢١٨.٧ سکه تمام بهار آزادی شد. در سال ٩٥ که قیمت یک مترمربع مسکن به طور میانگین به ٣ میلیون و ٤٠٠ هزار تومان رسید، بهای یک آپارتمان ٧٠ متری به ٢٣٨ میلیون تومان رسید و بهای یک قطعه سکه طلا به میانگین یک میلیون و ٨٩ هزار تومان زیاد کردن داشت.

اگر قیمت آپارتمان در این سال را با قیمت سکه معادل سازی کنیم، قیمت یک آپارتمان در این سال معادل ٢١٨.٥ سکه طلاست. در سال ٩٦ ولی قیمت آپارتمان ٧٠ متری نوساز به ٢٧٣ میلیون تومان می رسد، لیکن در این سال بهای یک مترمربع مسکن به ٣ میلیون و ٩٠٠ هزار تومان رسیده بود. میانگین قیمت سکه در این سال به یک میلیون و ٢٠٧ هزار تومان می رسد. با این حساب قیمت یک آپارتمان ٧٠ متری در سال ٩٦ معادل ٢٢٦.١ سکه طلاست.

خانه بخریم یا سکه؟

شهروند

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | مقایسه | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz